حزب الله
درباره وبلاگ


ماپیرو این امام شیرین سخنیم....... سیلی به رخ دشمن میهن بزنیم...... از بهر "حمایت از تلاش و تولید"...... رزمنده ی بدرها و خیبرشکنیم........

مطالب اخير

رییس کمیسیون انر‍‍ژی اتاق بازرگانی ایران تاکید کرد: رشد تولید ملی همراه با انزواگرایی نتیجه نامطلوبی دارد و باید با اقتصاد جهانی تعامل برقرار کرد.

علی شمس‌اردکانی در گفت‌وگو با پانا افزود: در سال جدید باید اهداف را با تولید ملی پیوند بزنیم و تولید ملی به مفهوم بیگانه‌گریزی و بیگانه‌ستیزی نیست، بلکه باید سهم اقتصادی خود را در تولید جهانی افزایش دهیم.

وی عنوان کرد: وقتی نمی‌توانیم به اندازه کافی تولید داشته باشیم، عزت ملی خدشه‌دار می‌شود و به همین دلیل تولید ملی باید در سرلوحه اهداف قرار گیرد.

رییس کمیسیون انر‍‍ژی اتاق بازرگانی ایران با بیان این‌که تولید ملی، از مجموعه‌ای از کالاها، خدمات و ارزش افزوده تشکیل می‌شود، گفت: برای شکل‌گیری تولید ملی، به انواعی از آورده نیاز داریم.

شمس‌اردکانی ادامه داد: بخشی از تولید ملی با دادوستد بین‌المللی شکل پیدا می‌کند که بخش عمده و پویایی از خدمات مالی و حمل‌و نقل را با خود به همراه می‌آورد.

وی تصریح کرد: تولید ملی به معنای قطع ارتباط با اقتصاد جهانی نیست و برعکس، به تعامل پویایی با دنیا دست خواهیم یافت.

رییس کمیسیون انر‍‍ژی اتاق بازرگانی ایران خاطرنشان کرد: نرخ رشد تولید صنعتی صادراتی باید بیش از نرخ رشد صادرات باشد و این مساله موجب می‌شود که یک اقتصاد به پویایی دست یابد.

شمس‌اردکانی با بیان این‌که رشد تولید ملی همراه با انزواگرایی نتیجه نامطلوبی دارد، گفت: در حقیقت در تولید ملی عقب می‌افتیم، اما با تعامل دنیا، به پویایی در تولید دست پیدا می‌کنیم.

منبع:تیترانلاین

تبیین بیانات مقام معظم رهبری

 

کاهش ارزش پول ملی به هر شکل که رخ داده است برای تولید مضر است

عضو کارگروه حمایت از تولید اعتقاد دارد تولید در شرایط کنونی نیاز به تصمیمات ستادی و فوری دارد و باید به اولویت اول دولت در شرایط تحریم تبدیل شود.

محسن شرکا در گفت و گو با دنیای صنعت در خصوص نرخ ارز دلخواه بخش صنعت گفت: مهم ترین اقدامی که دولت می تواند انجام دهد نه افزایش یا کاهش نرخ ارز بلکه تثبیت آن است که به عنوان اصلی مهم در تمام کشورها پذیرفته شده است.

محسن شرکا افزود: در بیشتر کشورها نوسان نرخ ارز در حد صدم درصد است اما در کشور بعضا تا 50 درصد و حتی بیشتر هم تجربه شده است.

وی تاکید کرد: تغییر نرخ ارز برای بخش تولید چندان مشکل ساز نیست چرا که جامعه اقتصادی پس از مدتی خود را با آن وفق می دهد.

شرکا با اشاره به تاثیر نوسان ارز بر صنعت واقتصاد گفت: عدم تثبیت به معنای این است که قدرت برنامه ریزی از تولید گرفته شده است.

وی ادامه داد: از طرفی کاهش ارزش پول ملی به هر شکل که رخ داده باشد برای تولید مضر است گفت: تفاوتی میان صادرات و واردات نیست و با کاهش یا افزایش نرخ ارز در بلندمدت هر دو مقوله متضرر خواهند شد.

وی با بیان اینکه با تغییرات ارزی اخیر شرایط برای تولید به مراتب سخت شده خاطرنشان کرد: تا 70 درصد مواد اولیه بسیاری از کالاها برای تولید باید از خارج کشور وارد شود. ضمن اینکه بر این مشکلات گشایش اعتبار را هم اضافه کنید تا درد تولید به صورت واقعی حس شود.

عضو کاگروه حمایت از تولید خاطرنشان کرد: شرایط اقتصادی کنونی با شرایط زمان جنگ تفاوت چندانی ندارد بنابر این باید بخش تولید را با شرایط جنگ و با تصمیمات ستادی و فوری اداره کرد.

شرکا با انتقاداز پروسه های اداری حل مشکلات بخش تولید اظهار کرد: با این شرایط تولید به جایی نمی رسد و حفظ سطح کنونی اشتغال کشور به مشکل بر می خورد.

وی با اشاره به نیاز فوری بخش تولید برای سرمایه گذاری و تامین نقدینگی گفت: در شرایطی که به بانک ها بیش از هر زمانی برای حمایت از تولید نیاز است اما صندوق بانک ها خالی است.

شرکا با انتقاد از سیاست پولی کشور افزود: در چند سال اخیر با مشکل دار خواندن صنایع منابع مالی را از این بخش فراری دادند به طوریکه بیشترین تسهیلات به بخش های غیر تولیدی پرداخت شده است.

وی در پاسخ به این پرسش که دولت تا چه حد نیاز اساسی بخش تولید و شرایط ویژه آن را درک کرده اظهار کرد: آنچه مسلم است باطن دولتمردان به شرایط حساس و ویژه تولید در وضعیت کنونی آگاه است اما اینکه چرا اقدام حمایتی جدی در این راستا صورت نمی گیرد به اولویت آن ها بر می گردد.

شرکا با اشاره به پرداختن دولت به موضوعات فرعی در اقتصاد خاطرنشان کرد: اولویت برای دولت هر چه هست، حمایت از تولید در شرایط کنونی نیست.

 

منبع:تیتر انلاین

 

به گزارش پژواك، رییس کمیسیون فرهنگی مجلس شورای اسلامی امروز به عنوان سخنران پیش از خطبه های نماز جمعه این هفته مشهد در جوار بار گاه منور رضوی گفت : امروز کالاهای ایرانی چه از نظر قیمت و چه از نظر کیفیت باید با کالاهای خارجی رقابت کند .
حداد عادل افزود : مردم هم باید فقط کالایی را که با سرمایه و بدست کارگر ایرانی در داخل کشور تولید شده است ، مصرف کنند .
وی با اشاره به حضور پر شور و حماسه آفرین مردم در انتخابات نهمین دوره مجلس شورای اسلامی گفت :همه قوای سه گانه و مردم باید دست به دست هم بدهند تا شیرینی انتخابات سال 90 به تلخی مبدل نشود .
حداد عادل افزود : مجلس و دولت امسال باید تلاش کنند تا بیش از پیش در مسیر استقلال ، آزادی و جمهوری اسلامی حرکت کنند .

 

به گزارش پژواك، رهبر معظم انقلاب اسلامی شعار امسال را "تولید ملى، حمایت از کار و سرمایه‌ ایرانى" عنوان کرده و بر حمایت از تولید ملی تأکید کردند.

ایشان در بخشی از پیام خود خاطرنشان کردند: "ما باید بتوانیم از کارِ کارگر ایرانى حمایت کنیم؛ از سرمایه‌ى سرمایه‌دار ایرانى حمایت کنیم؛ و این فقط با تقویت تولید ملى امکان‌پذیر خواهد شد. سهم دولت در این کار، پشتیبانى از تولیدات داخلىِ صنعتى و کشاورزى است. سهم سرمایه‌داران و کارگران، تقویت چرخه‌ى تولید و اتقان در کار تولید است. و سهم مردم - که به نظر من از همه‌ى اینها مهمتر است - مصرف تولیدات داخلى است. ما باید عادت کنیم، براى خودمان فرهنگ کنیم، براى خودمان یک فریضه بدانیم که هر کالائى که مشابه داخلى آن وجود دارد و تولید داخلى متوجه به آن است، آن کالا را از تولید داخلى مصرف کنیم و از مصرف تولیدات خارجى بجد پرهیز کنیم؛ در همه‌ى زمینه‌ها: زمینه‌هاى مصارف روزمرّه و زمینه‌هاى عمده‌تر و مهمتر. بنابراین ما امیدوار هستیم که با این گرایش، با این جهت گیرى و رویکرد، ملت ایران در سال ۹۱ هم بتواند بر توطئه‌ى دشمنان، بر کید و مکر بدخواهان در زمینه‌ى اقتصادى فائق بیاید."

براساس این گزارش، بخش عمده ای از سبد کالای خانواده های ایرانی را "خرید لوازم خانگی" از قبیل یخچال، تلویزیون، ماشین لباس شویی و ... تشکیل می دهد که در این میان "بانوان" حرف اول و آخر را در خرید این کالاها می زنند.

نقش زن در اداره امور منزل از اهمیت خاصی برخوردار است و زنان به عنوان گرداننده اصلی خانه، استفاده بیشتری از وسائل منزل می کنند و به همین دلیل معمولا انتخاب و "خرید" لوازم منزل با نظر بانوی خانه صورت می گیرد.

پس می توان گفت نقش زن خانه در خرید کالای ایرانی و عمل به شعار امسال بسیار مهم تر از نقش مرد خانه است؛ که البته این به معنای نقش نداشتن مردان نمی باشد.

اما یکی از آفت های اصلی خانواده ای ایرانی "چشم و هم چشمی است" و از آنجایی که طی سال های گذشته کالاهای ایرانی به عنوان کالاهایی بی کیفیت در جامعه شناخته شده اند، با رواج یافتن واژه هایی چون "کالای مارک"، "با کلاس" و ... زنان دیگر میل و رغبتی به خرید کالاهای ایرانی ندارند!

بنابراین لازم است مسئولان ذیربط در سال جاری به جای کارهای نمایشی و برگزاری همایش های سفارشی و تبلیغاتی با فرهنگ سازی برنامه ریزی شده خرید کالای ایرانی را به یک فرهنگ و یک کار "احسن" تبدیل کنند تا "کالای ایرانی" بتواند جایگزین واژه هایی چون "مارک" شده و به یک اقدام پسندیده در خانواده های ایرانی تبدیل شود.

بانوان ایرانی نیز می توانند نقش بسزایی در رونق اقتصاد کشور و روان تر کردن حرکت چرخ های صنعتی ایفا کنند و با خرید و البته "بالیدن" به خرید کالای ایرانی "خرید کالای ایرانی" را به یک فرهنگ تبدیل کنند.

گفتنی است که از نقش بسیار مهم و خطیر تولیدکنندگان و شرکت های ایرانی نمی توان گذشت؛ تولیدکنندگان داخلی باید با افزایش "کیفیت" و البته "تنوع" محصولات خود، آنها را با قیمتی ارزان تر و مناسب تر از محصولات خارجی روانه بازار کنند تا خانواده های ایرانی و به خصوص بانوان میل و رغبت بیشتری به خرید این محصولات نشان دهند.

عصرامروز

- راهکارهای حمایت از تولید ملّی

 
( کل صفحات : 169 )    <   30   31   32   33   34   35   36   37   38   39   >   


پيوندها
آمار وبلاگ
  • کل بازديد : 201821
  • تاريخ ايجاد وبلاگ :شنبه 27 اسفند 1390 
  • تعداد کل ديدگاه‌ها : 66
  • تعداد کل پست ها : 675
  • آخرين بروز رساني : دوشنبه 6 آبان 1392 
 
 
بالاي صفحه